rozrywka   podróże   fachowo   kontakt   startuj
jaWsieci
 jaWsieci podróże M.A.P.A. I TY
 Redaguje: zespół
M.A.P.A. i Ty - podziel się wiedzą!
Uwaga! Uwaga! Powstaje niezwykły projekt o nazwie Miejski Alternatywny Przewodnik Autostopowy (M.A.P.A.)! Głównym jego celem jest ułatwienie poruszania się po miastach (a ściślej mówiąc pomiędzy jego poszczególnymi wylotówkami) przejeżdżającym przez nie autostopowiczom. Apelujemy więc do wszystkich autostopowiczów (i nie tylko) o pomoc w kompletowaniu danych. Warto podkreślić, że bardzo pomocnym w tym zajęciu źródłem mogą być liczne strony internetowe komunikacji miejskiej (zobacz listę). Ale niewątpliwie niezbędna jest znajomość własnych miast. Dlatego też tak ważne jest jak najwiękwsze uczestnictwo w tym przedsięwzięciu mieszkańców miast całego kraju (szczególnie większych, częściej odwiedzanych lub tych, przez które trudno jest przejechać). Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem - miej udział w powstawaniu wiekopomnego dzieła, które i Tobie pomoże w podróżach!!! Skontaktuj się z koordynatorem projektu!

rys. Jacek Zygmunt
Rys. Jacek Zygmunt
Jakie informacje są potrzebne
Najistotniejszą zawartość projektu M.A.P.A. powinny stanowić informacje dotyczące najlepszego sposobu przedostania się z jednej krańcówki na drugą we wszystkich kombinacjach (chociaż niektóre mogą być zbędne, a więc należy się kierować logiką podróżnika...) zakładając że:
a) najgorszy wariant - zostaliśmy wysadzeni na jednej z nich;
b) startujemy z centrum (ustalmy, że z okolic dworca głównego, co się przyda podróżnikom tylko częściowo korzystającym ze stopa).
Wybór najlepszego założenia zależy oczywiście od wielu względów - np. wariant a) + b) będzie lepszym rozwiązaniem dla dużych miast, natomiast tylko b) - mniejszych.

Dane stanowić powinny: numery środków komunikacji miejskiej (potrzebnych do tego celu), miejsca przesiadek, czas podróży, informacje na temat biletów itd. Jako, że autostopowicze (przynajmniej ci nie-niedzielni) to często ludzie o niekonwencjonalnych upodobaniach i raczej cienkich portfelach, oprócz pomocy ws komunikacji, atrakcyjnym i przydatnym punktem przewodnika (dla chcących zatrzymać się na dłużej) mogą być praktyczne informacje (baza danych, dojazd...) jak i subiektywne oceny dotyczące strony:
- gastronomicznej - bary mleczne, jadłodajnie, vege-kafejki itp.
- undergroundowej - skłoty, kluby, infoshopy,
- noclegowej - przede wszystkim tanio!
Poza tym cenne będą też takie "perełki" jak rewiry, które lepiej jak najszybciej opuszczać itp. Mile widziane inne sugestie... Oto sugerowana metodologia:

I. O MIEŚCIE (główne skojarzenia w zależności od specyfiki miejsca - etymologia nazwy, położenie geograficzne topografia i jej wpływ na trudność podróżowania itp.)
II. HISTORIA ALTERNATYWNA (wzmiankowa historia undergroundu)
III. INFORMACJE AUTOSTOPOWE (przewodnik po trasach jakie przebiegają przez miasto - skąd i dokąd prowadzą, jak je najlepiej przebyć itp.)
IV. KOMUNIKACJA MIEJSKA (info na temat biletów, strony w internecie itp.)
V. MIEJSKA TURYSTYKA (czyli co warto zobczyć w mieście - konwencjonalne zabytki lub atrakcje oraz inne polecane przez siebie niezwykłości)
VI. INFORMACJE PRAKTYCZNE:
1. Jedzenie
2. Spanie
3. Rozrywka
4. Zakupy i przydatne usługi
5. Miejskie serwisy internetowe.

+ mapki
+ zdjęcia (niekoniecznie)
+ swoje namiary (będą egzemplarze autorskie drukowanego przewodnika!)

Bardzo liczymy na Twoją reakcję! Rezultaty naszej pracy będą opublikowane w sieci i w postaci drukowanej! Zobacz stronę projektu!


Miejski Autostopowy Przewodnik Autostopu


pogoda
wiadomości
prasówka
kalendarz
kontakt:
poczta
sms
czat
dyskusje
forum
blogi
kartki
e-dyski
strony
tematy
szukam:
e-zasoby
tv & radio
odjazdy
rozrywka
podróże
zdrowie
sztuka:
teatr
kino
muzyka
literatura
e-galeria
muzeum
recenzje
inicjatywy
wydarzenia
zakupy
pieniądze
fachowo
patronaty
reklama
taxi
Autostop
O portalu | Kontakt | Komunikaty | Nawigator | Reklama | Strony WWW | Serwer | Współpraca | Regulamin
© Copyright by jaWsieci 2001-2019. Korzystając z portalu zgadzasz się na stosowanie Cookies
[do góry]