rozrywka   podróże   fachowo   kontakt   startuj

jaWsieci
 jaWsieci portal AUTORZY
 Redaguje: zespół
Zespół redakcyjny portalu
W skład zespołu redakcyjnego wchodzą pracownicy Operatora Usług Internetowych Wsieci zaangażowani w tworzenie portalu. Są oni odpowiedzialni za zapełnienie treścią większości działów portalu - wszystkich, które nie są redagowane autonomicznie przez indywidualne osoby. Jeśli chcesz przekazać uwagi co do zawartości redagowanych przez zespół działów, chcesz dodać jakieś informacje, bardziej aktywnie przyłączyć się do ich powstawania, skontaktuj się pisząc na adres zespołu. UWAGA! By włączyć się w ogólne redagowanie portalu zapoznaj się z informacjami dotyczącymi współpracy!
Kontakt:
ue.iceiswaj@ofni


Andrzej Żwawa
Redaktor naczelny Pisma Ekologów "Zielone Brygady" ukazującego się w Polsce od lat 80-tych. "Zielone Brygady" są ogólnopolskim pismem podejmującym tematy ekologiczne i społeczne, przyczyniającym się do usprawnienia przepływu informacji wśród organizacji pozarządowych. Andrzej Żwawa redagował też na jaWsieci kolumnę "Zielone Brygady" w dziale "wiadomości tematyczne".
Kontakt: poprzez redakcję

Belle
Informacje będą wkrótce uzupełnione.
Kontakt: poprzez redakcję

Jacek Zygmunt
Urodzony w 1971 roku autor rysunków satyrycznych i humorystycznych, tworzący profesjonalnie od 1993 roku. Od tego czasu publikował w ponad 60 czasopismach w Polsce i zagranicą, m.in. w "Szpilkach", "Playboy'u", "Trybunie Śląskiej", "Super Expressie". Pierwsza wystawę swoich prac miał w 1994 roku w Warszawie w galerii "Witryna karykaturzystów".
Krzysztof Skiba (Big Cyc): "Jacka Zygmunta cechuje anarchistyczne poczucie humoru. Anarchistyczne w tym sensie, że nie uznające żadnych świętości. Nie istnieją dla niego tematyczne "święte krowy". Rysunki autorstwa Jacka Zygmunta bywają czasem wulgarne czy "grubiańskie" (jak powiedziałby być może nie jeden konserwatysta) lecz właśnie takie, nie liczące się z żadna cenzurą żarty-oczyszczają i są niezbędne dla higieny psychicznej. Rysunki te to dla duszy i umysłu tyle co codzienne mycie zębów czy ćwiczenie pompek - bez nich można by żyć, ale z nimi z pewnościa zdrowiej. Zalecałbym oglądanie rysunków Zygmunta wszystkim naszym VIP-om (tej całej masie prezesów, dyrektorów, senatorów, posłów i ministrów), by przed podjęciem kolejnej debilnej decyzji utrudniającej nam życie przyjęli je jako ożywczą pigułe, która odmuli im stan umysłów (...)."
Wystawy indywidualne:
1994 - maj, "Rysunek satyryczny" , Galeria "Witryna karykaturzystów", Warszawa
1996 - maj, "Rysunek satyryczny i humorystyczny 1993-1996", "Arkada" Katowice
1998 - maj, "Poza granicami dobrego smaku", Galeria "Arkada", Katowice
1998 - październik, "Rysunek", Galeria Pub "Prince", Siemianowice Śląskie
1999 - maj, "Humor bez majtek", Targi Erotyczne, Bytom
2002 - "Jacek Zygmunt przedstawia", jaWsieci
2003 - wybór prac, e-galeria jaWsieci
Witryny autorskie:
Kraków, Cafe-Galeria "A-E", ul.Floriańska 9
Katowice, "Pub Absolut", ul.Kościuszki 45
Organizacja wystaw autorskich:
Cafe Galeria "A-E", ul. Floriańska 9, Kraków
tel./fax: (0-prefix-12) 428 15 72. tel.: 0604 102 141
Kontakt: poprzez redakcję

Janusz Waluszko
Informacje będą wkrótce uzupełnione.
Kontakt: poprzez redakcję

Jarosław Gach
Rysownik ozdabiający swoimi pracami wiele miejsc na jaWsieci, a publikujacy też w wielu pismach (między innymi "Zielone Brygady", "Gazeta Olsztyńska") i portalu internetowym "Nasze Miasto". Zapraszamy na strony e-galerii jaWsieci, gdzie zobaczysz więcej rysunków Jarosława Gacha!
Kontakt: poprzez redakcję

Krzysztof Wychowałek
Były administrator serwera Most, zaangażowany również w Ośrodku Działań Ekologicznych "Źródła". Krzysztof odpowiedzialny jest za system obsługi kont pocztowych serwera Most, z którego korzysta jaWsieci - dział "poczta".
Kontakt: poprzez redakcję

Lucka
Lucka jest redaktorką "tematów" - działu tematycznego jaWsieci, zawierającego wiele kategorii tematycznych uzupełnianych przez różne osoby. Lucka jest również autorką kategorii "Linux" w dziale "fachowo". W redakcję tego drugiego została "wrobiona". Grała swego czasu z twórcą jaWsieci w ClanBombera, zakładając się, że jeśli wygra dostanie budyń śmietankowy, a jeśli przegra zredaguje dział. No i przegrała :-). Na koniec dodajmy, że ClanBomber jest świetną grą na Linuxie, a budyń Lucka i tak dostała ;-).
Kontakt: poprzez redakcję

Marcin Wilkowski
Prozaik (publikuje m.in. w "Lampie i Iskrze Bożej"), organizator stron internetowych - twórca Przesuw (www.yass.art.pl/przesuw), wspólpracownik jednej z codziennych gazet gdańskich. Interesuje się literaturą, historią i prasą. Studiuje historię i filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Marcin Wilkowski dostarcza wiadomości kulturalne do działu "sztuka" oraz prowadził autorską kolumnę "Przesuw kulturalny" w dziale "wiadomości tematyczne".
Kontakt: poprzez redakcję

Orzeszek
Administrator serwera Jedwab. Spec od sieci, siedzący w niej "od zawsze". Orzeszek wspomaga od strony technicznej wiele rozwiązań na całym portalu.
Kontakt: poprzez redakcję

Piotr Sobolewski
Sztukmistrz psychodeliczny, twórca performance, wydawca kilkunastu ukazujących się w niewielkim nakładzie jednorazowych objawień publicystycznych (m.in. "Obsesja Kupy" nr. 1-8, "Szewc z Efezu Herostrates", "Rzemiosło", "Smutek Podlasia" nr. 1-3, "Młody Technik"). Autor niecodziennego przewodnika po Białymstoku "Psychodeliczny Białystok", twórca wielu słuchowisk radiowych rozprowadzanych na taśmach magnetofonowych i kilku filmów. Autor wielu zabaw, gier i zagadek... Piotr Sobolewski redaguje na portalu jaWsieci dział "rozrywka", udziela wielu porad w dziale "fachowo", prowadzi również kolumnę "Ciekawostki Sobola" w dziale "tematy".
Sam o sobie: "Marynarz podchorąży, student pewnej cywilnej szkoły morskiej. Myśliwy śmietnika. Słucham disco polo, Papa Dance, Laibacha, Einsturzende Neubauten i słuchowisk radiowych. Interesuję się fotografią, sztuką kulinarną oraz wandalizmem artystycznym. Jestem abstynentem, a mój jedyny nałóg to mleko zagęszczone w puszce (tylko słodzone). Bardzo lubię japońskie filmy o Jatamanach."
Kontakt: poprzez redakcję

PoProstu.pl - serwis informacyjny
PoProstu.pl jest polskim niezależnym medium internetowym związanym ze środowiskiem wolnościowym. Korzystając z tego serwisu zespół redakcyjny dostarczał do portalu aktualności na temat wystąpień społecznych, manifestacji, wieców itp. do kolumny "Ludzie na ulicy" w dziale "wiadomości tematyczne".
PoProstu.pl o sobie: "PoProstu.pl chce być społecznym i niezależnym medium informacyjnym. Nasz serwis nie ma charakteru komercyjnego, nie czerpiemy z jego istnienia żadnych zysków. Dzięki temu a także z tej racji, że nie reprezentujemy żadnej organizacji ani jedynie słusznej ideaologii, mamy szansę pozostać niezależni. Nie oznacza to jednak, że rościmy sobie tutaj prawo do wyimaginowanej obiektywności, W serwisie wiadomości mają się znaleść informacje, dla których nie ma miejsca w oficjalnych mediach, ale także te z pierwszych stron gazet - wzbogacone o nasze komentarze, ponieważ pewne zjawiska, procesy i interpretacje wydarzeń są naszym zdaniem jasne, a jednak nie ujawniane przez media oficjalne. Nie znajdziecie w PoProstu.pl wiadomości o trzęsieniu ziemi w Mandżurii czy morderstwie popełnionym przez czterolatka, a jeśli już to jedynie w jakimś kontekście, wiążącym takie wydarzenia z procesami społecznymi. Nie ma bowiem, naszym zdaniem, w mediach nic gorszego niż zaciemnianie obrazu świata, poprzez podawanie tysięcy nic nie znaczących informacji. Nad aktualność "newsów" przedkładamy spójność prezentowanych wiadomości. Nie chcemy uczestniczyć w wyścigu, o to, kto pierwszy poda daną informację. Pragnęlibyśmy raczej, aby ta informacja naprawdę coś znaczyła i nie była wyrwana ze społecznego kontekstu."
Kontakt: poprzez redakcję

Wirtualny Punkt Porad PKU
Fachowe informacje dotyczące służby wojskowej: (odroczenia, zwolnienia, służba zastępcza) są redagowane przy wsparciu Wirtualnego Punktu Porad Pacyfistycznej Komendy Uzupełnień - założonego w 1999 roku i wciąż najlepszego serwisu z poradami dla poborowych w polskim Internecie.
Kontakt: poprzez redakcję

"Wegetariański Świat"
Miesięcznik "Wegetariański Świat" to największe na polskim rynku wydawniczym ogólnopolskie pismo podejmujące tematykę wegetariańską. Zostało założone w 1994 roku. Adresowane jest do czytelników dbających o zdrowie i pragnących żyć w harmonii z Naturą. Pismo współpracuje z ponad 20 polskimi i zagranicznymi lekarzami oraz prowadzi na swoich łamach stałe działy z artykułami poruszającymi temat utrzymania zdrowia i sposobów leczenia. Redakcja "Wegetariańskiego Świata" dostarcza na jaWsieci profesjonalne i ciekawe materiały do działu portalu "zdrowie", dzięki czemu dział ten jest też swoistym internetowym wydaniem fragmentów tego miesięcznika. Zapraszamy do odwiedzenia strony "Wegetariańskiego Świata" w salonie prasowym jaWsieci "prasówka"!
Kontakt: poprzez redakcję


Bary Mleczne w Polsce


pogoda
wiadomości
prasówka
kalendarz
kontakt:
poczta
sms
czat
dyskusje
forum
blogi
kartki
e-dyski
strony
tematy
szukam:
e-zasoby
tv & radio
odjazdy
rozrywka
podróże
zdrowie
sztuka:
teatr
kino
muzyka
literatura
e-galeria
muzeum
recenzje
inicjatywy
wydarzenia
zakupy
pieniądze
fachowo
patronaty
reklama
taxi
Karton w E-galerii
O portalu | Kontakt | Komunikaty | Nawigator | Reklama | Strony WWW | Serwer | Współpraca | Regulamin
© Copyright by jaWsieci 2001-2021. Korzystając z portalu zgadzasz się na stosowanie Cookies
[do góry]