rozrywka   podróże   fachowo   kontakt   startuj
jaWsieci
 jaWsieci wydarzenia FOOD NOT BOMBS - POLSKA 2003
 Redaguje: zespół
Food not Bombs - wyprawa 15-29.07
Food not Bombs (Jedzenie Zamiast Bomb) jest akcją międzynarodową, której celem jest uwrażliwienie społeczeństw państw wysokorozwiniętych na problem głodu panującego w biednych państwach. Akcje FnB polegają na rozdawaniu pożywnych i tanich posiłków na ulicach miast jako protest przeciwko pochłaniającym ogromne środki zbrojeniu świata, zamiast zajęcia się o wiele tańszym rozwiązaniem problemu głodu, biedy czy ekologii. FnB zwraca uwagę na okrutny obraz świata, w którym grupy powiązane z przemysłem zbrojeniowym czerpią, przy wsparciu polityków, zyski z podsycanych konfliktów zbrojnych w biedniejszych, zacofanych państwach i ich gospodarczej eksploatacji.

Akcje FnB odbywają się w wielu miastach całego świata, także w Polsce. Wolontariusze FnB z Holandii latem tego roku organizują wycieczkę autokarową do Polski w celu nawiązania kontaktów z polskimi grupami, bezpośrednim ich wsparciu oraz zorganizowania spotkań informacyjnych o FnB. Autokar jest całkowicie zarezerwowany dla holenderskich, niemieckich i polskich wolontariuszy. Osoby chcące się z nimi spotkać, mogą odwiedzić jedno z polskich miast, w którym się zatrzymają, czyli Poznań, Wrocław, Gliwice i Białystok lub przyjechać do Berlina, gdzie ma miejsce spotkanie informacyjne podczas pierwszej nocy w podróży - zobacz terminarz.

zdj. 1    zdj. 2


Food not Bombs - podróż do Polski
Z materiałów holenderskich wolontariuszy FnB:

"My wolontariusze FnB w Holandii chcemy wymieniać doświadczenia i opinie na temat akcji FnB z podobnymi grupami działającymi w Polsce. Celem tej wyprawy jest wzmocnienie naszych międzynarodowych kontaktów. Podróż planujemy na 15-29 lipca 2003. Przyjedziemy autobusem, który może zabrać 30 osób. Odwiedzimy Poznań, Wrocław, Gliwice, Białystok. W każdym mieście zatrzymamy się na 2-3 dni. W tym czasie będziemy uczestniczyć w organizacji i brać udział w akcjach FnB razem z polskimi wolontariuszami. Podczas akcji i spotkań informacyjnych będziemy też mieli okazję podyskutować o naszej pracy i na inne tematy. W Europie Zachodniej FnB jest przede wszystkim akcją przeciwko społeczeństwu konsumpcyjnemu i marnowaniu żywności. W krajach Europy Wschodniej rozdawanie jedzenia jest bardzo często koniecznością ze względu na sytuacje ludzi bezdomnych i biednych, którzy nie mają możliwości zdobycia pożywienia gdzie indziej. Żywność nie pochodzi z odpadków (jak w Holandii), ale jest kupowana przez samych wolontariuszy lub jest darowizną od różnych sklepów. Zapytaliśmy polskich wolontariuszy, jakiego rodzaju materiały są im najbardziej potrzebne i spróbujemy przywieźć ze sobą duże naczynia i talerze, aby jakość im pomóc. Postaramy się wykorzystać nasz pobyt w Polsce także po to, aby zdobyć trochę popularności i sympatii dla polskich akcji oraz zaprotestować przeciwko niesprawiedliwemu rozdziałowi żywności i innych środków w tym kraju."

Dzień podróży   Działanie
15.07 wyjazd z Ultrehtu o 9:00, przyjazd do Berlina ok. 19:00
16.07 podróż z Berlina do Poznania
17-18.07 pobyt w Poznaniu
19.07 podróż z Poznania do Wrocławia
20.07 pobyt we Wrocławiu
21.07 podróż z Wrocławia do Gliwic
22.07 pobyt w Gliwicach
23.07 pobyt w Gliwicach (możliwa wizyta w Oświęcimiu)
24.07 podróż z Gliwic do Białegostoku
25.07 pobyt w Białymstoku, akcja i propaganda
26.07 pobyt w Białymstoku
27.07 pobyt w Białymstoku (możliwa wyprawa krajoznawcza)
28.07 powrót do Poznania
29.07 powrót do Ultrehtu


Kontakt koordynacyjny
Food not Bombs - Polska 2003
e-mail: freefood@dds.nl
e-mail: FnB-Białystok
e-mail: FnB-Gliwice
e-mail: FnB-Poznań
e-mail: FnB-Wrocław
http://www.foodnotbombs.nl

Wsparcie medialne
jaWsieci

pogoda
wiadomości
prasówka
kalendarz
kontakt:
poczta
sms
czat
dyskusje
forum
blogi
kartki
e-dyski
strony
tematy
szukam:
e-zasoby
tv & radio
odjazdy
rozrywka
podróże
zdrowie
sztuka:
teatr
kino
muzyka
literatura
e-galeria
muzeum
recenzje
inicjatywy
wydarzenia
zakupy
pieniądze
fachowo
patronaty
reklama
taxi
Nietestowane na zwierzętach
O portalu | Kontakt | Komunikaty | Nawigator | Reklama | Strony WWW | Serwer | Współpraca | Regulamin
© Copyright by jaWsieci 2001-2021. Korzystając z portalu zgadzasz się na stosowanie Cookies
[do góry]