rozrywka   podróże   fachowo   kontakt   startuj
jaWsieci
 jaWsieci wydarzenia TYDZIEŃ OBDŻEKTORA
 Redaguje: zespół
Tydzień Obdżektora - marzec
Ogólnopolski Tydzień Obdżektora jest akcją wzmożonych działań antypoborowych i poradowych organizaowanych przez Pacyfistyczną Komendę Uzupłnień - ogólnopolski społeczny ruch przeciwników przymusowej służby wojskowej. Tydzień Obdżektora jest organizowany zawsze na początku marca - na początku wiosennego poboru do wojska, tak by każdemu, kto nie chce do niego iść pomóc w dotarciu do potrzebnych informacji i by zamanifestować sprzeciw społeczny wobec przymusowej pracy jakim jest wojsko z poboru. Tydzień Obdżektora organizowany jest w Polsce od 1998 roku. W tym czasie prowadzone są akcje plakatowe, ulotkowe, organizowane są uliczne punkty porad, pikiety pod odziałami WKU oraz problemem przymusowej służby interesowane są lokalne i ogólnokrajowe media.

Tydzień Obdżektora 11-17 2002 r.
Z materiałów Obsługi Medialnej PKU:

SŁUŻBA WOJSKOWA W POLSCE
W Polsce do wojska rekrutuje się w sposób niewolniczy. Młodzi ludzie wkraczajacy w dorosłe, samodzielne życie zmyszani są pod karą więzienia do rocznej przymusowej służby w wojsku. Tym, którym nie pozwala na to sumienie, jedyną możliwość uniknięcia wojska daje państwo w postaci krzywdzącej, przyznawanej w poniżający sposób służby zastępczej. Jedynym rozwiązaniem dla tego niewłaściwego stanu jest zniesienie przymusu odbywania służby wojskowej. Rozsądną alternatywą może być wojsko zawodowe, które jest korzytniejszym rozwiązaniem nie tylko ze względów moralnych, ale też, na co wskazuje przykład wielu państw i co podkreśla również środowisko wojskowe w Polsce, ekonomicznych. Czy Polskę stać na przeprowadzanie poboru do wojska w dotychczasowy, niegodziwy i niewydolny sposób? Niezwykle istotne jest, by Polska znosząc przymusową służbę wojskową dołączyła wreszcie do grona cywilizowanych państw.

SŁAWNI PRZECIWKO PRZYMUSOWI SŁUŻBY WOJSKOWEJ
Wierząc, że opinie znanych osób są w stanie poruszyć sumieniami społeczeństwa, a w tym I rządowych decydentów, ogólnopolski ruch antypoborowy Pacyfistyczna Komenda Uzupełnień tworzy listę "Sławnych Przeciwko Przymusowi Służby Wojskowej". Do tej pory deklarację na listę PKU o treści "Każdy człowiek powinien mieć prawo do swobodnego wyboru własnego zajęcia. Opowiadam się za zniesieniem przymusowej słuzby wojskowej w Polsce" podpisali m.in. Robert Gawliński, Maciej Maleńczuk, Józef Broda, Kazik Staszewski i Maciej Kuroń!


Patronat medialny
jaWsieciBary Mleczne w Polsce


pogoda
wiadomości
prasówka
kalendarz
kontakt:
poczta
sms
czat
dyskusje
forum
blogi
kartki
e-dyski
strony
tematy
szukam:
e-zasoby
tv & radio
odjazdy
rozrywka
podróże
zdrowie
sztuka:
teatr
kino
muzyka
literatura
e-galeria
muzeum
recenzje
inicjatywy
wydarzenia
zakupy
pieniądze
fachowo
patronaty
reklama
taxi
Autostop
O portalu | Kontakt | Komunikaty | Nawigator | Reklama | Strony WWW | Serwer | Współpraca | Regulamin
© Copyright by jaWsieci 2001-2021. Korzystając z portalu zgadzasz się na stosowanie Cookies
[do góry]